czende

Malevil Cup MTB marathon news 1 – 2021 

CZE / ENG info.

Přípravy na Malevil Cup běží na plné obrátky.

Jak jste určitě zaznamenali, změna termínu 22. ročníku Malevil Cupu 2021 byla nevyhnutelná. Po zvážení mnoha pro a proti byl termín stanoven na 11. září 2021. Jedním z hlavních důvodů je zákaz konání hromadných akcí až do 30. června na německé straně hor, a právě o německou atraktivní část trasy vás rozhodně nechceme ochudit. Letošní ročník chceme pojmout jako generálku na nadcházející Mistrovství Evropy, které máme tu čest v Lužických horách znovu pořádat. Po dohodě s Mezinárodní cyklistickou federací UCI a Evropskou cyklistickou federací  UEC je stanoven termín Mistrovství Evropy na víkend 18. a 19. června 2022.

Trasa 22. ročníku doznala hned několika úprav. Opět budou perfektně připraveny 4 trasy protínající Lužické hory. Díky změnám kilometráž jednotlivých tras lehce narostla na 100, 70, 50 a 30 kilometrů. Některé novinky jsme už měli připravené na minulý ročník, ale vinou Covid-19 a následné změny trasy bez německé části, nebyly do kurzu Malevilu zařazeny. První novinkou je nový nájezd do terénu až po průjezdu obcí Valdov. Od delšího nájezdu do terénu si slibujeme, že se startovní pole více natáhne a tím budou první kilometry v terénu bezpečnější. Další změny jsou na německé části trasy. Po dohodě s lesy Žitava je upravený sjezd do Oybinu. Po tradičním průjezdu Oybinem a nově zařazeným trailem před schody u Hainu bude následovat další nový sjezd do Oybina. Pak už následuje známý výjezd na Hvozd. Další změnu trasy okusí už jen maratonci na dlouhé trase v pasáži za Waltersdorfem s výhledem na nejvyšší vrchol Lužických hor, horu Luž. Pevně věříme, že novinky oceníte.

Máte chuť si projet trasu? Můžete! Dle aktuálního rozhodnutí Německé spolkové vlády ze dne 12. 5. 2021, můžete na 24 hodin překročit státní hranici bez povinnosti Covid testu, či nutnosti karantény.

Aktualizované mapy a informace k trasám naleznete na našem webu pod tímto odkazem ZDE.

Evidujeme velký zájem ze strany především zahraničních závodníků, proto neváhejte s vaší registrací!

Vstup do registrace najdete na www.malevicup.cz .

Aktuálně je také prodloužena výhodná registrace do seriálu MarathonMan Europe. Netradičně je letos prvním závodem série legendární Salzkammergut Trophy v Bad Goisernu. Více o MME 2021 naleznete ZDE

Pokud vám letošní zářijový termín Malevil Cup nevyhovuje a máte již zaplacenou přihlášku, vrátíme vám startovné v plné výši na váš účet. Žádosti o storno přihlášky můžete uplatnit do 12. června 2021 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Sledujte náš Facebook a Instagram a žádná novinka vám neunikne.

Přejeme vám hodně najetých kilometrů v letošní cyklistické sezoně a těšíme se na vás na startu.

Malevil Cup tým
28. května 2021

Malevil Cup newsletter 2021

Preparations for the Malevil Cup are in full swing.

As you have probably noticed, a change in the date of the 22nd Malevil Cup 2021 was inevitable. After considering many pros and cons, the date was set for September 11, 2021. One of the main reasons is the ban on mass events until June 30 on the German side of the mountains, and we do not want to deprive you of the attractive German part of the route. We want to use this year as a rehearsal for the upcoming European Championships, which we have the honor to hold again in the Lusatian Mountains. In agreement with the International Cycling Federation UCI and the European Cycling Federation UEC, the date of the European Championship is set for the weekend of 18 and 19 June 2022.

The route of the 22nd year has undergone several modifications. As always, 4 routes crossing the Lusatian Mountains will be perfectly prepared. Due to changes, the distance of individual routes increased slightly to 100, 70, 50 and 30 kilometers. We already had some news ready for the last year, but due to Covid-19 and subsequent route changes without the German part, they were not included in the Malevil course. The first novelty is a new field section after passing through the village of Valdov. Due to the longer stretch of asphalt before the field, we estimate that the starting will be less compact and thus the first kilometers in the terrain will be safer. Other changes are on the German part of the route. In agreement with the Forests of Zittau, the descent to Oybin is adjusted. After the traditional passage through Oybin and the newly included trail before the stairs at Hain, another new descent to Oybin will follow. Then we move to the famous climb to Hvozd. Only marathon racers on the long route will have the chance to enjoy the view of the highest peak of the Lusatian Mountains, Mount Luž, in the passage behind Waltersdorf. We strongly believe that these changes will be exciting for you.

Do you want to discover the route? You can! According to the current decision of the German Federal Government of 12 May 2021, you can cross the state border for 24 hours without the obligation of a Covid test or the need for quarantine. Updated maps and route information can be found on our website under this link HERE.

We see a great interest from foreign competitors in particular, so do not hesitate to register! You can find the entry to the registration at www.malevicup.cz.

Currently, the advantageous registration for the MarathonMan Europe series has also been extended. Unusually, this year is the first race of the legendary Salzkammergut Trophy series in Bad Goisern. You can find more about MME 2021 HERE

If this year's September Malevil Cup date does not suit you and you have already paid the application fee, we will refund the entry fee in full to your account. You can request the cancellation of the application until June 12, 2021 to the e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
Follow our Facebook and Instagram and you won't miss any news. We wish you a lot of mileage in this year's cycling season and look forward to seeing you at the start.

Malevil Cup team
May 28, 2021

22. 3. 2021

Partnerem Malevil Cupu se od letošního roku stává renomovaná značka a výrobce maziv Squirt.

Squirt banner

Výrobky Squirt platí ve světové konkurenci za špičku v oboru. Používá je biková legenda Ned Overend, žijící ikona
světové XC scény Julien Absalon, Bart Brentjens a jeho MTB tým CST PostNL Bafang Mountainbike Racing Team.
Squirt chain wax
Na vývoji nových produktů a jejich testování se podílí holandský biker Rudi van Houts.
V Čechách je používá například tým Canyon Northwave Kristiána Hynka.

Recenzi k výrobkům naleznete zde na MTBS.cz

Výrobky budete moci zakoupit v Malevil expo zóně a nejen to. Lahvičku s voskem na řetěz najdete ve svém startovním bagu.

Více o kompletním sortimentu se dočtete na BikeBrothers import  

1. 12.  2020

Hledáte tip na vánoční dárek pro kámoše, kámošku, přátele?

VOUCHER 2021

Vánoční poukaz opravňující ke startu na Malevil Cup 2021
s věnováním může být to pravé, čím překvapíte.

Obdarovaného zaregistrujte a následně nám napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Pokud připojíte do textu i věnování, jen dobře.

Poukázku připravíme a pošleme jako PDF na váš e-mail, případně jej vytiskneme,
zalaminujeme a pošleme na vaší adresu. 

Vstup do registrace a platební podmínky naleznete ZDE .

Připomínáme možnost platit startovné platební kartou, takže vám poukázku můžeme
odeslat ještě ve středu 23. 12. na váš e-mail.

 

Hezké Vánoce přejeme i VÁM.

Pořadatelský tým z Pakli sport klubu Jablonné v Podjetědí

 

1. 12.  2020

Několik posledních funkčních triček z letošního mimořádného ročníku marathonu Malevil Cup v originálním "Covid" designu je ještě k mání.

Triko MC 2020

Dostupné jsou pouze tyto velikosti, PÁNSKÉ S / L / XL
Velikostní tabulka ZDE

Cena 190,- Kč + poštovné (nejlépe přes výdejny ZÁSILKOVNA)

Materiál a vlastnosti:

rychleschnoucí materiál
střih s bočními švy
neobvykle členěný průkrčník
zpevnění ramenních švů páskou
materiál: Interlokové pique, 100 % polyester
gramáž: 150 g/m2
pratelné na 40 °C
výrobce: ADLER CZECH, kolekce MALFINI

Pokud myslíte, že jej musíte mít, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

16. 8. 2020

Registrace k MTB marathonu Malevil Cup 2020 se všemi bonusy končí v neděli 23. srpna.

kilpi bag modré logoPokud chcete, aby byla zohledněna vaše přihláška ve startovních vlnách, získat v ceně startovného na letošní marathon sportovní batůžek Kilpi v aktuální ceně 279,- Kč, nebo mít na startovním čísle z letošního ročníku své jméno. Neváhejte!

Celkový limit pro účast v závodu je s ohledem k přijatým opatřením proti Covid 19 stanoven na 1000 startujících. Účastnické limity pro jednotlivé trasy jsou takto:       
-  A 90 km 400 startujících 
-  B 50 km 400 startujících
-  C 30 km 200 startujících

Limit na trasu A 90 km se blíží svému naplnění.

Promotion for the starting fee with all the bonuses ends on Sunday, 23rd of August.

If you want to have your position in starting waves considered, to have your name on the start number and to get a sport bag Kilpi with the logo of Malevil Cup in the value of 279 CZK/12 EUR as a part of the starting fee, don’t hesitate!

The maximum number of race participants respecting the Covid-19 measures is 1000.
Limits for each routes:
-  A 90 km 400 participants
-  B 50 km 400 participants
-  C 30 km 200 participants

The number of registered racers for route A 90 km is getting close to the limit.

16. 7. 2020

Vážení přátelé a kamarádi,
není to letos jednoduchá MTB sezóna a ta letošní je vážně plná veletočů.

Plakát MC 28.8.2020I my jsme stáli před rozhodnutí, zda závod zrušit nebo přeložit. Následné pozastavení sponzorských smluv nám moc nepřidalo. 

Vážíme si podpory těch, co nám zůstali.
Také není asi ani pro vás překvapením, že se spousta věcí zdražila. Od zdravotnického zajištění po základní potraviny.

Pro nás vyvstala zásadní otázka, pořádat závod vůbec? Zdražit? Zrušit??
Vážíme si všech Vás, co nám vyslovili podporu a jsou i po tom všem dnes ve startovce.
Není Vás málo. 

Děkujeme!

V těchto dnes muselo dojít k rozhodnutí, zda a jak závod sportovně, organizačně, finančně udržet a o 100,- Kč zdražit.
Nebo případně jako mnozí pro rok 2020 akci zrušit. Někteří třeba i nenávratně.
Věříme, že toto pochopíte. 20 let společné historie je už fakt tradice.
Myslíme si, že Malevil Cup má i pro Vás hodnotu sportovního a třeba i společenského zážitku, který stojí za to občas s námi společně absolvovat.

Vážíme si Vás všech, kdo si k nám i v letošním létě naleznete cestu. Děláme pro to, co lze.

Nenechme Covid-19 zvítězit. Přijeďte oslavit léto do Lužických hor, těšíme se na shledanou.

Pořadatelský team Malevil Cup.

7. 6. 2020

Nic není jednoduché a ani nás počátkem března nenapadlo, jaký bude 21. ročník Malevil Cupu. Touto dobou jsme si mysleli, že jsme hodně dobře připraveni, vyřešená administrativa, domluveni partneři, nezvykle mnoho předem přihlášených ve startovní listině. Následná nejistota a zmar. Také ale odhodlání, že vše, co jsme zatím odpracovali, nehodíme do kopru.

Aktuality 7.6. 2020 7

Letošní ročník bude určitě jiný a my doufáme, že přesto bude. Náhradní termín je stanoven na sobotu 29. srpna 2020. Do těchto dnů nebylo vůbec jasné, jaký bude přeshraniční režim s našimi saskými sousedy, kdy budeme moci přes hraniční patníky. Jaké budou účastnické limity. Zdá se, že situace se normalizuje a některá omezení padly. V pátek jsme byli osobně otestovat, jak se dá dostat do německé Žitavy. Přesto jsou stále
i protichůdné informace. Nemožnost organizování sportovních, kulturních a podobných aktivit v Německu platí do konce léta 2020 i nadále.

Pro nás to značí jediné. Nechceme improvizovat do poslední chvíle. Chceme pro vás připravit plnohodnotný závod i v dnešní nejisté době.
Proto připravujeme náhradní trasy závodu pro letošní rok bez nutnosti překročit státní hranici.

Start maratonu se po dvou letech archeologického průzkumu a rekonstrukce vrací na historické náměstí v Jablonném v Podještědí. Úvodní kilometry tak budou v letitém kursu přes obce Janovice, osadu Nová Starost, Rynoltice a Polesí. Hraniční singletrail do Hrádku nad Nisou s občerstvovačkou jistě bude pro každého odměnou. Následně vás nemine stoupání kolem Popovy skály, křížení na „Nuseláku“ a Hadí stezka směr Petrovice. Zde bude možno opět doplnit energii. Nově budete stoupat po úbočí hraničního vrcholu Hvozd, čekat vás bude sjezd k Babiččinu odpočinku a nový úsek s pracovním názvem „tobogán“. To už se blížíte k Malevilu. Pokud jedete 50tku už máte na dohled cíl. Jestli jedete dlouhou, tak po servisní a občerstvovací zóně hurá do druhého okruhu. Ten bude v úvodní části kopírovat až do osady Polesí kurz z ročníku 2018-19.
Možná vám bude připadat letošní trasa taková trochu chudší. Nevěřte tomu. Neznámé výhledy do krajiny vás určitě příjemně překvapí. Kdo z vás odsud viděl Bezděz, Klíč nebo Milešovku?

I přes ne úplně příznivou situaci pro vás připravujeme závodní servis na co nejvyšší úrovni s profesionálními mechaniky, super cateringem, bezpečnou zónou na kola, teplou sprchou či kempováním přímo na golfovém hříšti. Můžete si vybrat z tras na 90, 50 a 30 kilometrů v mnoha kategoriích včetně závodu dvojic a handicapovaných.

Přijeďte oslavit léto na Malevil. Nenecháme Covid-19 zvítězit!
Malevil Cup není jen závod a Lužické hory stojí určitě za vaši návštěvu.

Budeme se na vás těšit. Váš Malevil Cup team

Aktuality 7.6. 2020 6    Aktuality 7.6. 2020 8

Aktuality 7.6. 2020 3    Aktuality 7.6. 2020 4

Aktuality 7.6. 2020 5    Aktuality 7.6   

Aktuality 7. 6. 2020 2    Aktuality 7. 6. 2020

 

31. 5. 2020

Na základě opatření Vlády ČR v souvislosti s pandemií COVID 19 a omezením sportovních a jiných aktivit je závod Malevil Cup by Author
přeložen z termínu 13. června na poslední srpnový víkend, tedy 29. srpna 2020.

V případě, že vám nový termín marathonu nevyhovuje a nebudete se moci zúčastnit, navrhujeme vám převod startovného v plné výši na rok 2021.
Případně úplné zrušení přihlášky za storno poplatek 2,- EUR / 55,- Kč.
V případě rušení přihlášky nás, prosím, kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Startovné vám bude převedeno na váš účet.

Převod startovného nebo storno lze uplatnit do 31. července 2020.

Děkujeme za pochopení. Těšíme se na viděnou.
Organizační team Malevil Cup


Based on the measures and decisions of the Government of the Czech Republic related to the Covid-19 pandemic, Malevil Cup by Author
is rescheduled from the 13th of June to the 29th of August 2020.

If the new date is not suitable for you and you will not be able to attend the race, we recommend you to transfer the whole
amount of the fee to the Malevil Cup 2021.
Cancelation of the registration is possible with cancelation fee of 2 EUR / 55 CZK.

In case of cancelation of your registration please contact us at Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Starting fee will be transferred to your bank account.

Transfer of entry fee or cancellation can be applied until July 31. 2020.

Thank you for your understanding. We look forward to meeting you.
Malevil Cup organizing team

6. 5. 2020

Vážení přátelé, kamarádi, partneři,

stejně jako vy sledujeme dění ohledně COVID 19. Stejně jako vás ani nás počátkem ledna a nebo koncem února nenapadlo, jaký bude vývoj infekce, jaká budou zavedena restriktivní omezení, zrušeny sportovní a kulturní akce, zásadně omezen pohyb, uzavřeny hranice států.

V případě organizování mezinárodního marathonu Malevil Cup je to o to složitější, že nedílnou součástí závodu je i německá část trasy i to že s organizací akce nám pomáhají naši němečtí přátelé.
A samozřejmě součástí je i masivní zahraniční účast bikerů z mnoha nejen evropských zemí.

Původně plánovaný termín 21. ročníku 13. června 2020 byl na základě nařízení Vlády ČR zrušen. Náhradní termín byl předběžně stanoven na sobotu 29. srpna 2020 s tím, že budeme reagovat na aktuální situaci, hygienická a další opatření. 

S konečným rozhodnutím o možnosti konání akce v termínu 29. srpna 2020 musíme počkat na vyjádření Vlády ČR. V této době pracujeme na náhradní trase závodu (pokud nebude možné překroční státní hranice CZE/GER). V případě, že nebude konání závodu Malevil Cup 2020 možné, budeme vás neprodleně informovat o možnosti storna nebo převodu startovního poplatku na další ročník.

Věříme v lepší časy a těšíme se na viděnou s vámi opět v Lužických horách.

Za organizační team International MTB marathon Malevil Cup by Author 

Radek Patrák

 

Dear friends, supporters and partners,

As the rest of the world we follow the situation around COVID 19. In January or February, not many people would guess what will be the development of the epidemic and which restrictive measures will be introduced. Cancellation of sport and cultural events, significant restrictions on movement and closure of the state borders seemed unimaginable.

Organization of international marathon Malevil Cup is even more challenging as the part of the route goes through Germany, and our German friends help us with the preparation of the race. Notable number of foreign bikers from not just European countries participate every year.

The original date of the 21st edition of Malevil Cup at the 13th of June 2020 was cancelled based on the decision of the Government of the Czech Republic. A preliminary alternative date was settled on Saturday, 29th of August 2020. We will review the situation, as well as hygienical, and other measures.

The final decision on the organizing of the race at 29th of August 2020 will be taken based on the measures and decisions of the Government of the Czech Republic. Currently we are working on the preparation of an alternative route of the race, in case it will not be possible to cross the border between Czech Republic and Germany. In case it won’t be possible to hold the event, we will inform you immediately concerning the possibility of the cancellation of registration or of the transfer of the starting fee to the next year.

We hope for better times and we are looking forward to see you again in the Lusatian Mountains.

For the organizational team International MTB marathon Malevil Cup by Author

Radek Patrák - race director

9. 12. 2019

Už máte doma kalendář na rok 2020? Jezdíte k nám každoročně, nebo třeba jen občas, na tak trochu již kultovní bikemarathon? Super.
Tak aby jste nezapomněli datum konání toho nadcházejícího, připravili jsme pro Vás kalendář s fotkami od Miloše Lubase z MTBS.cz.
Třeba se na některé poznáte.

Kalendar MC 2020

Kalendář můžete objednat za 250,- Kč na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. My vám jej rádi zašleme přes službu ZASILKOVNA cz.
Poštovné a balné činí 110,- Kč. Do objednávky prosíme uveďte adresu výdejního místa pobočky, které najdete ZDE a vaše telefonní číslo.

Kalendář je ale možné zakoupit i přímo v prodejně Pakli sport.

Přejeme Vám všem hezký adventní čas a těšíme se na viděnou.
Jen připomínáme, že tzv. vánoční startovné za nejlevněji platí do 15. ledna 2020.